Vítejte u nás

Školní vzdělávací program

"Škola pro radost"

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání ZŠ a MŠ Stará Ves byl aktualizován
k 3. 9. 2018.

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání ZŠ a MŠ Stará Ves vešel v platnost 1. 9. 2007.

Pro veřejnost je k nahlédnutí v kanceláři školy.

Inspekční zpráva

Inspekční zpráva - leden 2005

Ve dnech 10. - 12. ledna 2011 provedla na naší škole Česká školní inspekce veřejnoprávní kontrolu využívání finančních prostředků státního rozpočtu. Výsledky této zprávy naleznete na stránkách ČŠIM.

ctvrta.jpeg

druha.jpeg

prvni.jpeg

72 hodin

Velké poděkování patří rodičům i dětem za pomoc při sázení stromů, které jsme získali v projektu 72 hodin. Když nám stromy v pátek 1. listopadu pan Bakalík přivezl, byli jsme sice mile překvapeni jejich velkým vzrůstem, ale bohužel nebylo v našich silách připravit místa pro jejich sadbu. Proto jsme narychlo na nedělní odpoledne zorganizovali brigádu. Potěšila nás účast rodičů i přátel školy, kteří po nedělním obědě přišli a aktivně se zapojili do pomoci s výsadbou. Nyní už čeká práce na děti. Každá třída ZŠ i třída MŠ se stane garantem jednoho ze stromů. Svému stromu vytvoří vzkaz, který uloží do lahve a zakopou k jeho kořenům. V následujících dnech i měsících o stromy budou dále pečovat.

72_hodin.jpeg

---------------------

stavka19.png

stavka.png

----------------------------------

Dne 25. října 2019 proběhla v naší škole podzimní akce pro rodiče a děti -oblíbené vyřezávání dýní a tvořivá podzimní dílnička, kde si děti mohly vyzkoušet několik výtvarných a pracovních metod.
Děti, rodiče i prarodiče přišli v hojném počtu a ve velmi příjemné atmosféře jsme si společně užili pěkné páteční odpoledne. Na stěnách byly vyvěšeny inspirativní fotografie, ale tvořivé rodiny byly mnohem více kreativní. Vyřezávaly se tradiční i netradiční tvary. Některé svítilničky byly dozdobeny podzimními přírodními materiály a myslím si, že domovy těch, kteří se zúčastnili, byly krásně vyzdobeny. Celou školou se vinula vůně jakoby dýňového kompotu, svařeného vína i výborných dobrůtek, které nám napekly maminky a babičky dětí.

dynovani.jpeg

----------------------------

Projekt mediální výchovy byl zaměřen na vytvoření představy o roli médií
v každodenním životě. Zábavnou formou se děti seznámily s typy médií a jejich fungováním a vyzkoušely si, jaké je psát „senzační" zprávy do tisku.

medialni_vychova.jpeg

------------------------

dyne.jpeg

---------------------

sber.png

UPOZORNĚNÍ:

Sběrné suroviny nevykupují kartony, proto vás žádáme, abyste tyto do sběru nedávali.

-----------------------------

Drakiáda

V páteční odpoledne 20. září se nad Starou Vsí vzneslo nespočet rozmanitých draků. Co do velikosti tak i krásných barev. Příjemnou atmosféru těchto podzimních radovánek dokreslily upečené dobroty našich maminek a babiček, svařáček a následné opékání buřtů. Spokojenost malých i velkých potvrzuje i to, že jsme se rozcházeli až se zapadajícím sluníčkem.

drak.jpeg

----------------------

V pátek 13. září otevřel Hasičský záchranný sbor Přerov své brány školám a široké veřejnosti.

I přes velkou návštěvnost čekal na děti bohatý program, který byl nejen dobře připravený, ale také zorganizovaný. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého z každo- denních povinností i výjezdů hasičů. Mohly si např. obléci nehořlavý oblek i s helmou, zasoutěžit si a vyzkoušet, jaké je "posezení" v samotném hasičském autě. Děti byly velmi spokojené a mnoho z nich se inspirovalo pro své budoucí povolání.

hasic.jpeg

-------------------------

drak.jpg

--------------------------------------

Dne 2. 9. 2019 v 8 hodin jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2019/ 2020.

Úvodním slovem přivítala děti, rodiče, prarodiče a hosty paní ředitelka Mgr. Kateřina Vansová a následně předala slovo hostům paní starostce Staré Vsi Bc. Jiřině Mádrové a panu starostovi z Říkovic Radomíru Možíšovi. Všichni přáli dětem úspěšný školní rok, rodičům trpělivost a pevné nervy. Po úvodních proslovech jsme slavnostně přivítali děti, které nastoupily do naší první třídy. Jejich třídní paní učitelka Mgr. Ivana Opletalová jim předala Uvítací list a poté si šli noví prvňáčci poprvé s velkým očekáváním zasednout do školních lavic. Děti z ostatních ročníků si usedly ve svých krásně vyzdobených třídách. Jejich třídní paní učitelky jim pověděly potřebné informace a připily si dětským šampaňským na úspěšný školní rok.

zahaj19.jpeg

------------------------------------------

Informace pro rodiče, děti a návštěvníky školy

Vzhledem k probíhajícím stavebním pracím Vás žádáme, abyste z důvodu zajištění Vaší bezpečnosti nevstupovali do prostor staveniště a neparkovali vozidla v těsné blízkosti školy, kde se pohybuje stavební technika. K parkování můžete využít prostory odstavného stání na návsi.

Na slavnostní zahájení školního roku, které proběhne v 8.00 hod.
v tělocvičně školy, vstupujte do budovy hlavním vstupem (vraty) z ulice.

Moc děkujeme za pochopení.

Mgr. Kateřina Vansová

Vážení rodiče, milé děti, srdečně Vás zveme na

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020,

které se uskuteční v pondělí 2. září 2019 v 8.00 hodin na dvoře školy.

Více informací zde.

úterý 19. listopadu 2019