Vítejte u nás

Dokumenty školy

Školní vzdělávací program

"Škola pro radost"

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání ZŠ a MŠ Stará Ves vešel v platnost
1. 9. 2007.

Dodatek č. 1 - změna k 1. 9. 2017

Tento program byl aktualizován k 3. 9. 2018.

Školní řád ZŠ

Školní řád ZŠ - dodatek č. 1

Provozní řád ZŠ a MŠ
Řád tělocvičny
Řád počítačové učebny

Nabídka pracovního místa

U P O Z O R N Ě N Í

covid2.png

--------------

Informace k novým omezením v oblasti školství
uplatňovaným od počátku dne 14. 10. 2020

Bližší informace čtěte zde

Informace ke stravování

Všichni žáci na distanční výuce mají v daném období obědy odhlášeny.

Rodiče jim mohou obědy individuálně přihlásit na čísle: 602 184 088.

Výdej obědů bude možný v době od 11:45 do 12:30. Žáci si obědy nemohou brát do jídlonosičů.

V době prodloužených podzimních prázdnin od 26. 10. do 30. 10. nebude možné se ve školní jídelně stravovat.

Informace k ošetřovnému

Potvrzení již nevydává škola, ale OSSZ. Zákonný zástupce podepíše čestné prohlášení, že pečuje o dítě mladší 10 let, z důvodu uzavření školy na základě mimořádného opatření.

...............

UPOZORNĚNÍ

koro.png

---------------------------------

prosba.png

----------------------

Povidla ve Staré Vsi

Září je čas sklízení a zpracovávání plodů zahrady a my jsme měli možnost s dětmi prožít podzimní lidovou tradici „Jak se vaří povidla".
Dříve bylo vaření povidel společenskou událostí, při které se sešli lidé ze sousedství a dlouhé hodiny ve velkých kotlích vařili švestky bez přidání cukru. Dnes je to již velmi ojedinělé a je moc hezké, že se tato tradice udržela ve Staré Vsi. Děti si prožily vaření povidel od sbírání švestek až po ochutnání hotových povidel na svačince ve školní jídelně. Moc jim také chutnala i „LÍZANKA", kterou ochutnaly před dlouhým vařením hotových povidel. Obdivně jsme si prohlédli sušičku ovoce, která se poháněla topením v kamnech. Dětem se exkurze moc líbila a odnesly si spoustu zajímavých poznatků.

povidla.jpeg

------------------------------------------------

Medové snídaně

V pátek 18. září 2020 nás navštívil pan včelař, který spolupracuje s Ministerstvem zemědělství v projektu Medové snídaně. Žákům naší školy představil včely jako zajímavé živé tvory, objasnil jejich význam pro přírodu i život člověka. Nejednalo se o prostou přednášku, ale pan lektor zábavnou a interaktivní formou za pomoci herních i reálných pracovních pomůcek přiblížil dětem práci včelařů i práci včel. Moc chválil naše žáčky, jak byli pozorní, vnímaví a kolik informací o včelách a jejich životu již věděli.
Děti si po skončení pochutnaly na přichystané medové svačince.

medsnidat.JPG

-------------------------------------

CHATA   PORTÁŠ

IMG_0621.JPG

Druhý zářijový týden školy jsme prožili v nádherném prostředí Javorníků v horském hotelu Portáš.
Svou nadmořskou výškou 960 m n.m. zaručoval čisté a zdravé ovzduší pro bezpečný pobyt dětí.
Celý týden se nesl v pohádkovém duchu. Již první den, při návštěvě Muzea A. Strnadla, si děti vyzkoušely krumplování vlny a soukání na kolovrátku. Při zkoumání lesa se staly "mravenečky" a poměřily své síly v hodu polenem. Jindy zase badateli při hledání pobytových stop živočichů. Připravily a ochutnaly macerát z místních bylin, k tomu vykouzlily zaříkávadlo s pomocí malé čarodějnice, utkaly obrazy z přírodnin, staly se výtvarníky v přírodě, zpěváky lidových písní z Valašska a mnoho dalšího.
Celý týden svítilo sluníčko, tudíž jsme uskutečnili kratší výšlapy i celodenní túru. Obdivovali jsme krásy Valašska a mnozí z nás dospělých i dětí jsme si slibovali, že do těchto krásných míst vezmeme na výlet i své příbuzné.
Děti byly velmi spokojené a domů si odvezly nejenom spoustu nových poznatků, ale především krásných zážitků.

Všechna fota z ozdravného pobytu si můžete prohlédnout zde:

-------------------

ROUŠKY SE VRACÍ

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace je od čtvrtka 10. 9. 2020 nařízeno používání roušek ve všech vnitřních prostorách v celé ČR.

Pro žáky ZŠ toto opatření zatím platí pouze ve společných prostorách.

Pro děti v MŠ toto opatření neplatí.

Tímto žádáme zákonné zástupce, aby žáci od 14. 9. 2020 nosili do školy roušku a další náhradní roušku měli v sáčku v aktovce.

Vzhledem k této situaci omezujeme vstup zákonných zástupců a veřejnosti do prostor školy. Snažíme se chránit sebe i Vaše děti.

V případě potřeby kontaktujte pedagogy telefonicky nebo e-mailem. Děkujeme.

-----------------

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

zahaj20.jpeg

Dne 1. září 2020 jsme slavnostně přivítali nový školní rok. Po krátkém proslovu předala paní ředitelka slovo paní starostce Staré Vsi Bc. Jiřině Mádrové. Všichni jsme přáli dětem i rodičům klidný a úspěšný školní rok, trpělivost, pevné nervy a mnoho zdraví. Po úvodních proslovech jsme slavnostně přivítali děti, které nastoupily do naší první třídy. Jejich třídní paní učitelka Mgr. Ivana Opletalová děti představila a společně s paní ředitelkou prvňáčky pasovaly na žáčky naší školy. Poté si šli noví prvňáčci poprvé s velkým očekáváním zasednout do školních lavic. Děti z ostatních ročníků si usedly ve svých krásně vyzdobených třídách. Jejich třídní paní učitelky jim pověděly potřebné informace a připily si dětským šampaňským na úspěšný školní rok.

-------------------------------

Vážení rodiče, milé děti,

první školní den se blíží. Těšíme se na Vás

při SLAVNOSTNÍM ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU na školním dvoře.

Následně Vám budou třídními učiteli předány základní informace ve třídách.

zahaj20.png

čtvrtek 29. října 2020