Vítejte u nás

Základní a mateřská škola Stará Ves je školou malotřídní, kterou navštěvují žáci 1. - 5. ročníku. Součástí školy je MŠ Stará Ves, MŠ Říkovice jako odloučené pracoviště, školní družina a školní jídelna.

Aktuální informace o výuce, třídních i celoškolních událostech a akcích najdete na PADLET nástěnkách jednotlivých ročníků a odděleních MŠ a ŠD.

 NÁSTĚNKA

1. ROČNÍKNÁSTĚNKA


2. ROČNÍKNÁSTĚNKA

3. ROČNÍK

 

 NÁSTĚNKA

4. ROČNÍK
NÁSTĚNKA

5. ROČNÍKNÁSTĚNKA


ŠKOLNÍ  DRUŽINA


NÁSTĚNKA


NAŠE ŠKOLIČKA

MŠ STARÁ VES


NÁSTĚNKA


NAŠE ŠKOLIČKA

MŠ ŘÍKOVICE

 


 

 

Novinky

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU DO PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

-----------------

22_akademie.png

-----------------------------

22_zdrava.jpg

------------------

22_velikonoce.png

-------------------------

22_zapis_ms.png

 

Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání v roce 2022/2023

Žádost o přijetí do MŠ Stará Ves

Žádost o přijetí do MŠ Říkovice

 

-----------------------------
22_zapis.png-

Organizace a průběh zápisu

Žádost o přijetí do 1. ročníku ZŠ

Žádost o odklad povinné školní docházky

--------------
22_1.tr..png
--------------------------------------------------
A_Lyzovani.png
------------------------------------

A_prani.png

----------------

Holešovský zámek

A_Holesov.jpg

Adventní čas je tu a s ním přichází nejen příjemná vánoční nálada, ale také krásné zimní zážitky. Jeden takový děti měly možnost prožít na nádvoří zámku v Holešově, kde jsme se v pátek 3. prosince vypravili. Děti si prohlédly vánoční stromečky, oceňovaly ozdoby, kterými se stromky pyšnily. Jeden byl připraven i pro naši školu, a ten si společně nastrojily ve zcela přírodním rázu. Po prohlídce betlémů jsme prošli zámeckou zahradu a výlet ukončili sladkou tečkou z cukrárny.

----------------

A_Mikulas.png

---------------------------

Medialni_vychova.png

V projektu, který je zaměřen na osvětu médií, jsme se věnovali s dětmi nepříliš známému - rádiu. S našimi žáčky jsme si nejdříve vysvětlili, co všechno zahrnuje pojem médium a pak se rozběhla volná diskuze. Děti nadšeně sdělovaly, jaká média využívají, kolik času denně se jim věnují, apod. Zjistili jsme, že většina dětí zná a denně využívá televizi, mobil, tablet, počítač a samozřejmě internet. Málokdo však tušil, co znamená Rádio Junior. Spolu jsme si poslechli vysvětlení pranostiky, dozvěděli se, jak se pracuje v rádiu a až nám bude přát doba, třeba konečně i jednu stanici rádia navštívíme.
Mezitím se můžete pokochat, jak se našim žáčkům povedly rozhovory se slavnými hosty a také výroba rádií, na nichž si opravdu dali záležet.

---------------

A_dynovani_21.png

S podzimem přišel i čas zralých dýní. A právě to jsme využili pro zpříjemnění posledního říjnového týdne. 26. října se na dvoře školy uskutečnilo DÝŇOVÁNÍ. Pro účastníky byly připraveny tvořivé koutky, kde si mohli vyrobit dýněčky z různých materiálů. Ovšem hlavní zábavou bylo dlabání dýňových luceren, a to od nejmenších až po opravdové giganty. Při tvoření se někteří i zapotili, ale výsledek stál opravdu za to. Se svými výrobky se děti i dospělí měli možnost vyfotit v připraveném podzimním foto koutku. Pokochat krásnými fotografiemi se můžete na stránce rajce.net. Nechybělo ani skvělé občerstvení z dýňových specialit, o které se postaraly děti ze školní družiny. Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace, se tato společná akce přesunula na školní dvůr, kde jsme měli možnost strávit příjemné podzimní odpoledne, ohřát se dýňovým a ovocným čajem a pochutnat si na dobrůtkách od rodičů.

------------------------

A_dynovani.png

-----------------------------

A_72.png

Letošní říjen byl pro nás již poněkolikáté spojen s projektem 72 hodin. Celý projekt nese název" Pomáhám, protože chci " a probíhá v říjnu v průběhu 3 dní, což je 72hodin. Cílem je vybrat si den a oblast, ve které chceme pomoci.
My jsme se rozhodli pomoci lidem ve svém okolí. Chtěli jsme potěšit letité občany ve Staré Vsi a Říkovicích.
Daný den v dopoledních hodinách připravily děti se svými p. učitelkami šátečky, záviny a jablíčka v županu. Také vyzdobily krabičky obtisknutými jablíčky a na vystřižené jablíčko napsaly básničku.
V poobědovém družinovém čase jsme se rozdělily a po třídách krabičky s jablečnými pochoutkami zanesly babičkám a dědečkům.
Reakce byly úžasné. Všichni byli potěšeni a dojati.
Děti mohly vidět, že udělat druhému radost stojí jen trochu času a úsilí. Byly nadšené a potvrdilo se, že úsloví "více štěstí je v dávání než v přijímání " má něco do sebe.

------------------------------

A_Draki__da.png

Začal nám podzim a to je také období pouštění draků. Naše škola pořádala Drakiádu 1. října 2021, kdy bylo krásné podzimní odpoledne. Sluníčko nám hřálo a na „ kopcách „ ve Staré Vsi krásně foukal vítr. Do výšek se vznesli draci různých tvarů i barev. Pouštění draků si s nadšením užívali malí i velcí. Moc nás potěšilo, že byla velká účast dětí z naší mateřské a základní školy, ale také dětí, které k nám již do školy nechodí.
Velké poděkování patří maminkám, babičkám, tetičkám za přichystání výborného občerstvení, čímž naše podzimní radovánky byly ještě příjemnější. Zaslouženě jsme opekli špekáčky, vzájemně si všichni povykládali a my máme radost, že jsme po dlouhé době mohli uspořádat příjemnou akci pro děti a jejich rodiny. Se zapadajícím sluníčkem se pomalu všichni rozcházeli do svých domovů.
Těšíme na další akci, to bude Dýňování, které proběhne v úterý 26. 9. 2021.

---------------------

A_Draki__da1.png

 

------------------------

A_Zlin.png

V úterý 14. září jsme se vydali na návštěvu filmového festivalu ve Zlíně, který je zaměřen na děti a mládež. Byl pro nás připraven film Sihja, víla rebelka, vyrobený
v koprodukci Finska s Norskem a Nizozemskem. Ze začátku nás sice překvapila finština s jednohlasým dabingem, ale krásným děj nás vtáhl do svého příběhu.
Program pokračoval v blízkém parku, který se proměnil ve školu čar a kouzel. Děti se zúčastnily experimentu - zakreslovaly souhvězdí, zkoumaly hmyz pod mikroskopem, míchaly kouzelný lektvar, který si ve formě bylinného čaje odnesly i s diplomem domů.
Nalezly tu také robotický koutek, kde bylo možné si otestovat zručnost při vytváření obrázku 3D perem. Nebylo divu, že se dětem domů nechtělo.

----------------

A_olymp_beh.png

V pátek 10. září se žáci naší školy a mateřské školky zapojili do školního T- mobil Olympijského běhu. Oslava Olympijského dne proběhla ve školách po celé republice.
Trať vedla ze Staré Vsi na hřiště do Přestavlk, měřila 1 kilometr. I přesto, že děti běžely především z radosti z pohybu, mnohé si i zasoutěžily.
V cíli je čekala odměna v podobě diplomu, medaile a zdravého pamlsku.

----------------------

 

A_Armadni_den.png

 

Dne 8. září navštívila naše základní škola a mateřská škola Den Armády v Lipníku nad Bečvou. Děti měly možnost na různých stanovištích vidět současnou vojenskou techniku - bez pochyby nejatraktivnější pro malé i větší se stal tank T-72M4CZ, který důkladně prozkoumali zevnitř i zvenčí. Mezi další lákadla patřila Tatra Force T 815-7, se kterou jsme na vlastní kůži zakusili rovný i nerovný terén v kasárnách. Na stanovišti se zbraněmi bylo taktéž pořád plno. Svou obratnost děti ukázaly na překážkové dráze a v lanovém centru.
Za odměnu na nás čekal stánek s občerstvením. Příslušníci 143. Zásobovacího praporu a Centra nasaditelných systémů se nám postarali o velmi aktivní a zajímavý den.
S poděkováním si děti odvezly i drobné dárečky.

-----------------------------------------

 

A_Slavnostni_21_22.png

Za nevlídného podzimního počasí se 1. září 2021 v 8 hodin konalo na školním dvoře slavnostní zahájení nového školního roku 2021 - 2022. Ve škole jsme letos přivítali 36 žáků, z toho
8 prvňáčků. Ve tvářích dětí bylo znát, že se do školy opravdu těšily. Po úvodním slovu paní ředitelky byli veřejnosti představeni a slavnostně „ošerpováni" naši prvňáčci. Poté byli rodiče seznámeni s třídními učiteli jednotlivých ročníků, novou posilou pedagogického sboru a nutnými organizačními záležitostmi. Pak se žáci rozešli do svých tříd, kde na ně (kromě pomůcek) čekaly drobné dárky. Součástí prvního dne bylo i focení a nechybělo ani šampaňské na přípitek úspěšného roku.
Pedagogický sbor všem přeje klidný školní rok, co nejméně vládních nařízení a pevné zdraví.

-----------------

a_zari_21.png

 

Základní informace ke školnímu roku 2021/2022

KALENDÁŘ

pátek 12. srpna 2022

svátek má Klára

POČASÍ

počasí dnes/zítra
počasí zítra/pozítří
počasí pozítří/popozítří
 

NÁVŠTĚVNOST

Dnes: 20

Celkem: 213843